MVR20D182K-S
Mfr.Part #
MVR20D182K-S
Datasheet
MVR20D182K-S
Description
VARISTOR 1800V 10000A DISC 20MM
Stock
467
Capacitance @ Frequency :
320 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
990J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
1100 V
Maximum DC Volts :
1465 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
1980 V
Varistor Voltage (Min) :
1620 V
Varistor Voltage (Typ) :
1800 V